Wycieczka na lodowisko w Świdnicy

Powiększ obraz

Wycieczka na lodowisko w Świdnicy

 

Po raz kolejny wychowankowie internatu wzięli udział w wycieczce na kryte lodowisko    w Świdnicy. Wyjazd miał na celu rozwijanie zainteresowań wychowanków, doskonalenie ich zdolności i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. Uczniowie kształcili także swoją samodzielność – sami wypożyczali łyżwy podając numery swoich butów. Trudnym zadaniem dla niektórych okazało się założenie i dopasowanie zapięcia łyżew do własnych potrzeb. Wtedy niezbędna okazała się pomoc wychowawcy.

Podczas godzinnego pobytu na lodowisku wychowankowie doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach, niektórzy potrzebowali asekuracji i jeździli w parach. Najmłodsi używali do jazdy specjalnych chodzików w postaci pingwinków. Nie obyło się bez upadków, które na szczęście okazały się niegroźne. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie bardzo dobrze radzili sobie na lodzie, gdyż był to dla nich kolejny już wyjazd na lodowisko.

Zadowolenie i pozytywne emocje jakie okazywali wychowankowie w drodze powrotnej świadczą,  że wycieczka sprawiła im wiele radości i była trafionym pomysłem na spędzenie wolnego czasu podczas pobytu w internacie.

Opiekun SI – Anna Kapiec