PROGRAM DLA SZKÓŁ- MLEKO, OWOCE I WARZYWA

Powiększ obraz

PROGRAM DLA SZKÓŁ- MLEKO, OWOCE I WARZYWA

Dnia 28 lutego uczniowie klas I, II, III, IV i V wzięli udział w „Programie dla szkół – mleko, owoce i warzywa”.  Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców.

Na początku wspólnego spotkania uczniowie oglądnęli dwie krótkie edukacyjne bajki „Ekip Chrumasa”, mówiące o skutkach jedzenia nadmiernej ilości słodyczy i zapominaniu o jedzeniu owoców i warzyw. Następnie na dzieci czekało zadanie polegające na posegregowaniu do dwóch pojemników produktów zdrowych i niezdrowych. Trudno było niektórym wrzucić puszkę napoju gazowanego lub paczkę chipsów do niezdrowych rzeczyJ. Kolejne zadanie polegało na prawidłowym ułożeniu, a następnie przyklejeniu  wyciętych ilustracji przedstawiających produkty wchodzące w skład „Piramidy zdrowia”. Na zakończenie zajęć czekały na dzieci warsztaty kulinarne. Każdy uczestnik obierał i kroił wybrane owoce i przygotowywał z nich  zdrowy i pyszny koktajl owocowo- mleczny.

Uczniowie miło i owocnie spędzili wspólnie czas. Z ogromną radością było patrzeć jak dzieci ,które niechętnie sięgają po owoce czy  mleko z apetytem wypijają własnoręcznie przez siebie przygotowany koktajl.