ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU „ TRZYMAJ FORMĘ” I „PROGRAMU DLA SZKÓŁ- MLEKO, OWOCE I WARZYWA”

Powiększ obraz

Dnia 29 maja 2019 r. uczniowie spotkali się w sali konferencyjnej aby wspólnie wziąść udział w zajęciach „ Trzymaj formę” i „Mleko, owoce i warzywa w szkole” .

Na początku wspólnego spotkania uczniowie oglądnęli kolejny odcinek bajki z serii „Ekipa Chrumasa- Podaj…gruszkę”, mówiący o szanowaniu jedzenia i sprzątaniu po sobie. Następnie uczniowie mieli szansę wykazać się wiedzą uczestnicząc i odpowiadając na pytania do „Quizu na wesoło”, za pomocą kolorowych karteczek z numerkami wybierali prawidłową odpowiedź. Po zmaganiach intelektualnych, uczestnicy zapoznając się z krótkim filmem warsztatowym „ Uchol pakuje drugie śniadanie”, przystąpili do wykonania torebek śniadaniowych, według własnego pomysłu na swoje zdrowe śniadanie do szkoły. Torebki wyszły bardzo ciekawe i pomysłowe i z pewnością zachęciły dzieci do zapakowania drugiego śniadania do szkoły. W kolejnym punkcie uczniowie wysłuchali oraz oglądnęli znaną od wielu lat piosenkę dla dzieci „Witaminki, witaminki”. Ich zadaniem było wysłuchanie, odśpiewanie oraz zapamiętanie jak najwięcej treści tekstu i dokończenie rymowanych zagadek. I to zadanie nie sprawiło uczniom większych kłopotów. Kolejnym punktem wspólnego spotkania były warsztaty kulinarne, które zapoczątkowało obejrzenie filmiku „ Ulubione przepisy Meee”. Dzieci otrzymały kawałki jabłek i truskawki z których po pokrojeniu musiały stworzyć „Owocowe wyspy”. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i powstały piękne i pyszne owocowe  przekąski, które z przyjemnością wszyscy  próbowali. Na zakończenie ,klasy musiały  odpowiedzieć wspólnie na trzy pytania związane ze zdrowym odżywianiem, higieną oraz aktywnym trybem życia.

Po wszystkich zadaniach uczestnicy programu otrzymali pyszny owocowy sok. Z ogromną radością było patrzeć jak dzieci zajadają zdrowe owoce. Uczniowie miło i owocnie spędzili wspólnie czas.