PIKNIK RODZINNY 2019

Powiększ obraz

Wesoło i kolorowo było w piątek 7 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaworze przy ul. Paderewskiego 6. W tym właśnie dniu odbył się tu PIKNIK RODZINNY. To już druga tego typu impreza, która ma na celu przede wszystkim stworzenie okazji do wspólnego aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi oraz integrowanie środowiska osób niepełnosprawnych.

Piknik otworzył oficjalnie dyrektor SOSW pan Franciszek Materniak, który powitał wszystkich i zaprosił do wspólnej zabawy. Na uczestników czekały liczne atrakcje, takie jak: trampolina, dmuchany zamek, przejażdżka na kucyku. Przybyli również klauni – Klara i Patryk, którzy prowadzili wesołe zabawy ruchowe przy dobrej muzyce. Mnóstwo emocji było podczas przeciągania liny oraz rzucania kolorowymi piłeczkami. Odbył się także pokaz tresury psa policyjnego, który zgromadził wielu zainteresowanych. Były też zawody sportowe, podczas których dzieci brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak m.in. tor przeszkód czy gra w piłkę. Puszczano ogromne bańki mydlane i malowano twarze.

Ważnym punktem programu piknikowego była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. A nagrody, które ufundowały Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski,  były bardzo atrakcyjne: słuchawki, głośniki, zabawki, maskotki, książki, gry, koszulki sportowe.

Kolejną atrakcją pikniku były kulinaria, a wśród nich pyszna zupa pomidorowa, kiełbaski z grilla, frytki, różnorodne ciasta domowego wypieku, zdrowe koktajle owocowo – warzywne, lemoniada, pyszna kawa latte. Jednym słowem było przepysznie. Każdy z uczestników mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i smacznego.

Uczestnikom zabawy dopisała również pogoda.  Atrakcje piknikowe miały bowiem miejsce na świeżym powietrzu na terenie zielonym za szkołą oraz na boisku sportowym. Wszyscy byli najedzeni i zadowoleni ze wspólnego wypoczynku na łonie natury.