Wycieczka do parku linowego w Karpaczu

Powiększ obraz

Dnia 6 czerwca wychowankowie internatu uczestniczyli w rekreacyjno – krajoznawczej wycieczce do Karpacza. Celem wyjazdu było poznanie atrakcji turystycznych naszego regionu, krajobrazu podnóża Karkonoszy oraz kształtowanie samodyscypliny podczas wspólnych wyjść. Punktem docelowym wycieczki był Park Linowy „Tarzan” w Karpaczu. Na miejscu wychowankowie zostali wyposażeni w kaski i uprzęże.  Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa i przeszkoleniu dotyczącym poruszania się po trasie parku, uczestnicy musieli zdać krótki egzamin, stwierdzający ich gotowość do pokonywania kolejnych przeszkód. Od najmłodszych uczniów nie był wymagany sprawdzian  opanowania techniki poruszania się w uprzęży, gdyż mieli oni do pokonania najłatwiejszą, bardzo bezpieczną trasę, tym nie mniej obfitującą w wiele atrakcji.

Po trasie parku uczestnicy przemieszczali się samodzielnie, pod opieką instruktora i opiekunów grupy. Pokonywanie przeszkód wcale nie było łatwym zadaniem, ale ostatecznie zarówno dziewczęta i chłopcy poradzili sobie z tym zadaniem. Emocji było wiele, niektórzy wychowankowie musieli pokonać własne słabości, by przejść na dalszy poziom.

Po wizycie w parku grupa udała się na spacer wzdłuż rzeki Łomnica, aż do zapory rzecznej. Nie obyło się bez degustacji lodów połączonej z krótkim zwiedzaniem miasta.

Zabawa w parku okazała się wielkim przeżyciem i nowym doświadczeniem dla uczniów. Podczas wycieczki wychowankowie wykazali się dużym zdyscyplinowaniem, odpowiedzialnością oraz kultura osobistą. Wyjazd do parku linowego na długo zapadnie w pamięci wychowanków, gdyż dla większości z nich było to pierwsze doświadczenie z  tego typu rodzajem aktywności fizycznej.

 

Organizator wycieczki – wychowawca Anna Kapiec