Wizyta Starosty Powiatu Jaworskiego Pani Anety Kucharzyk w przedszkolu.

Powiększ obraz

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Nie da się przecenić roli książki w wychowaniu i rozwoju dziecka. Już od najmłodszych lat, rozwija ona wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Zdając sobie z tego sprawę, ponownie w tym roku szkolnym przedszkolaki przystąpiły do ogólnopolskiego projektu czytelniczego ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci, a tym samym wśród dorosłych. Czytanie to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla szczęścia naszych dzieci. Zachęcanie do czytania poznawania nowych bohaterów literackich, wprowadzanie w świat marzeń, literatury, wyzwalanie dziecięcych emocji jest najważniejszym z zadań rodziców i nauczycieli wobec dziecka.
W dniu dzisiejszym, tj. 20.11.2019r na zaproszenie wychowawczyni grupy „Biedronki” pani Małgorzaty Szura nasze przedszkole odwiedziła pani Aneta Kucharzyk- Starosta Powiatu Jaworskiego. Pani Starosta, w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.” przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „O kreciku samotniku i nieśmiałym słowiku.” Bajka bardzo spodobała się naszym wychowankom. Spędziliśmy również czas na wspólnej zabawie. Poranek upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani Staroście pamiątkowy dyplom oraz własnoręcznie wykonanego zimowego skrzata. Wielką niespodzianką dla naszych przedszkolaków były słodkie upominki od Pani Starosty.

W imieniu przedszkolaków serdecznie dziękujemy Pani Staroście Anecie Kucharzyk za przyjęcie zaproszenia oraz za dołączenie do grona czytających przyjaciół!