Zabawa karnawałowa w Internacie…

Powiększ obraz

 

Karnawał, zapusty to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Tradycją naszego Internatu jest coroczne organizowanie zabawy karnawałowej dla wszystkich wychowanków.

W dniu 20.01.2020r. w Internacie  odbyła się kolejna  zabawa karnawałowa, która jest imprezą bardzo wyczekiwaną przez wychowanków. Przygotowywane atrakcje, zabawy i nagrody zawsze dostarczają im wielu pozytywnych wrażeń.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, podczas tegorocznej zabawy, wychowankowie wraz  z wychowawcami bawili się  przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka, tańce solo i w parach. Wszyscy wychowankowie mogli uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach np.: ,,brakujące krzesło”, w tańcu w parach z balonem, w ,,sztafecie’’ z wałkiem oraz różnych  konkursach zręcznościowych. Zwycięzcy  konkursów nagradzani byli słodyczami, a podczas przerwy dla młodzieży przygotowany został również słodki poczęstunek.

Ogromną atrakcją dla wychowanków było karaoke, gdzie każdy uczestnik balu mógł wykazać się zdolnościami wokalnymi, śpiewając swoje ulubione utwory muzyczne. Atmosfera pod ,,sceną muzyczną” była fantastyczna, młodzież w występach solowych, duetach czy też w grupach odśpiewywała hity ostatnich lat np.:,, Przez twe oczy zielone”, ,,Rapapara”, czy ,,Ona tańczy dla mnie”. Dzieciom towarzyszył ogrom emocji. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach, a ich radość udzielała się również wychowawcom, którym udało się przygotować wyjątkowo radosny dla nich wieczór karnawałowy.

Zabawa karnawałowa umożliwiła społeczności internatu integrację oraz spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a towarzyszące emocje i radość  pozostaną zapewne na długo w ich pamięci.

 

                                                                                                                           J.S.