Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Powiększ obraz

W piątek 26 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaworze odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020 oraz pożegnanie absolwentów. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja ośrodka, wychowawcy, nauczyciele oraz uczniowie.
Ze względu na obostrzenia związane z niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem został stworzony specjalny harmonogram odbioru świadectw przez uczniów poszczególnych klas. Uczniowie, których rodzice zdecydowali o udziale w zakończeniu roku, mogli odebrać świadectwa z zachowaniem reżimu sanitarnego od godziny 9.00 z przerwami na dezynfekcję. Po rozdaniu świadectw oraz nagród odbyło się pożegnanie absolwentów. Zebrani obejrzeli kilkunastominutową prezentację, przedstawiającą historię klasy. Były przy tym łzy wzruszenia i radości.
Uroczystość ta była także okazją do wręczenia Nagród Zarządu Powiatu Jaworskiego najlepszym uczniom. Otrzymali je: tegoroczna absolwentka Martyna Momot oraz uczeń klasy szóstej Karol Kwiatkowski. Nagrody wręczył dyrektor ośrodka pan Franciszek Materniak. Nagrodą Specjalną Samorządu Uczniowskiego nagrodzono wyróżniającą się uczennicę Magdalenę Muraszko. Natomiast za wieloletnią działalność w Samorządzie Uczniowskim została uhonorowana Klaudia Kurpiel, a za wzorową postawę i pracę podczas praktyk zawodowych Martyna Momot.
Na zakończenie dyrektor pan Franciszek Materniak zwrócił się do uczniów w krótkim przemówieniu, życząc im wspaniałych i bezpiecznych wakacji, a absolwentom powodzenia na przyszłość.