,,Nasze bezpieczeństwo” – spotkanie z policjantem grupy internackiej

Powiększ obraz

 

 

Dnia 28 września br. wychowankowie internatu wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, st. asp. Janem Kaletą i asp. Pauliną Gierat. Podczas spotkania omawiane były zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązujące pieszych, rowerzystów, a także osób używających hulajnogi. Ponadto funkcjonariusze policji przybliżyli wychowankom zawód policjanta. Opowiadali jak trafili do zawodu, jakie trzeba posiadać predyspozycje fizyczne i wykształcenie, aby móc ubiegać się o przyjęcie do pracy w policji. Funkcjonariusze omówili poszczególne wydziały, jakie znajdują się w jednostce policji, czym się zajmują pracownicy tych wydziałów, jak wygląda  ścieżka kariery zawodowej oraz stopnie awansu. Najatrakcyjniejszą  częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Wychowankowie mogli  dokładnie obejrzeć pełne umundurowanie policjanta, legitymację służbową, kajdanki czy pałkę policyjną.  Policjanci omówili także zasady zachowania przy policji podczas zatrzymania, legitymowania, a także w jakich sytuacjach należy wzywać policję.

Myślę, że po  takim spotkaniu, policjant będzie kojarzył się młodzieży z osobą, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji może zwrócić się o pomoc.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania policjantów, ale też miały  możliwość zadawania własnych pytań. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał edukacyjne prezenty. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze.