Aktualności

Przedszkolaki z wizytą w sali zabaw „Play City” w Legnicy

Sala zabaw - to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu jaki spędzają maluchy w przedszkolu oraz kształtowanie umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. 15.02.2019 r. dzieci z grupy I „Smerfy” i IV „Motylki” radośnie spędziły czas w sali zabaw „Play City” w Legnicy. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz motoryki małej i dużej.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Chorych na Padaczkę.

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole oraz w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Osób Chorych na Padaczkę. W poniedziałek 11.02. 2019r. w naszej szkole, na parterze została ustawiona tablica informacyjna zawierająca najważniejsze informacje dotyczące padaczki. Z radością obserwowaliśmy, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i rodziców. 14 lutego dzieci z przedszkola oraz uczniowie niektórych klas na znak solidarności z osobami chorującymi na epilepsję ubrały się na fioletowo bądź miały na sobie fioletowe wstążki. Przedszkolaki z panią Małgorzatą Szura rozdawały fioletowe balony. Przeprowadzono również w każdej klasie krótką prelekcję na temat choroby.

WALENTYNKI DLA NASZYCH KOCHANYCH MAM

13 lutego 2019 roku był dla chłopców z grupy „Smerfów” prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Walentynki to dzień, w którym świętujemy naszą miłość do ukochanej osoby. Walentynkowe spotkanie świętowaliśmy wspólnie z ukochanym mamami. W ten dzień każdy miał na sobie element czerwonego ubioru.

Pieczemy świąteczne pierniczki.

20 grudnia w naszym przedszkolu unosił się korzenny zapach, ponieważ był to czas wypiekania świątecznych pierniczków. Wszystkie przedszkolaki odpowiednio przygotowały się do tego zadania. Zadbały o czyste rączki oraz o fartuszki. Dzieci poznały wszystkie składniki, sposób wyrabiania ciasta, potrzebne przybory kuchenne oraz zasady bezpiecznego z nich korzystania.

Jasełka w przedszkolu.

W środę, 19 grudnia w przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez wszystkie grupy. Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role, wprowadzając nas w świąteczny klimat. Przedszkolaki ku wielkiej radości rodziców i najbliższej rodziny, w pięknych strojach przedstawiły historie narodzin Pana, oprawioną kolędami i pastorałkami.

Świąteczne stroiki w wykonaniu „Biedronek.”

18 grudnia dzieci zostały wprowadzone w świąteczny klimat, poprzez przygotowania bożonarodzeniowych stroików. Przedszkolaki z pomocą pań, swoją pracę rozpoczęły od wbijania gałązek tui i gałązek świerkowych, co nie było łatwym zadaniem. Po ciężkiej pracy nadszedł czas ozdabiania stroików.

Już choinka przystrojona!

W tym roku choinka w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Jaworze jest szczególne piękna, ponieważ została ustrojona przez dzieci z Przedszkola Specjalnego. Na zaproszenie Pani Anety Kucharzyk- Starosty Jaworskiego, dzieci w radosnych nastrojach, z ogromnym zaangażowaniem przystrajały świąteczne drzewko. Nie zabrakło również własnoręcznie zrobionych przez przedszkolaków ozdób.

Biedronki z wizytą u stomatologa.

W dniu dzisiejszym, tj. 5.12.2018r dzieci z grupy Biedronki wybrały się do gabinetu stomatologicznego, w którym na co dzień pracuje dr Jan Świątek. Celem wizyty było przede wszystkim przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dowiedziały się o konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz utrwaliły wiedzę odnośnie prawidłowego szczotkowania zębów.

„Makaronowy zawrót głowy, czyli sensoplastyka u Biedronek.”

Dnia 27 listopada w grupie „Biedronki” odbyły się zajęcia z zakresu sensorycznej plastyki. Na zajęciach został wykorzystany makaron, zarówno suchy jak i ugotowany. Przedszkolaki przeliczały makaron oraz klasyfikowały go ze względu na kształt. Następnie mogły dowolnie mieszać i przekładać makaron z pojemników oraz barwić go za pomocą barwników spożywczych.

1 2 3 7

Do góry