Aktualności

JESIENNE SÓWKI – II zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „SensoSmyki”

Leśne przygody SensoSmyków Dnia 12.10.2020 r. przeprowadzone zostały drugie zajęcia w ramach projektu. Takie zajęcia mają na celu poznawanie świata przez dziecko za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, smaku, słuchu i dotyku. Przedszkolaki rozpoczęły zajęcia od wspólnego przywitania do piosenki pt. „ Budzi się dzień”. Korzystając z obrazków, kolorowych ilustracji oraz darów jesieni wspólnie powtórzyliśmy ich nazwy. Przez słuchanie piosenek i zabawy muzyczno-ruchowe („Kasztanowy magik”, „Sowa”) ćwiczyliśmy orientację w schemacie własnego ciała.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

22 września dla przedszkolaków był dniem szczególnym. Tego dnia dzieci z grup przedszkolnych „Smerfy”, „Muchomorki” i „Motylki” świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych.W dalszej części uroczystości panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom i młodzieży że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „SensoSmyki”

W roku szkolnym 2020/2021 Przedszkole Specjalne działające przy SOSW w Jaworze rozpoczęło swoją przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Sensosmyki”. Celem Projektu jest dostarczenie dzieciom żłobkowym i przedszkolnym, oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy. Projekt prowadzony jest na obszarze całej Polski (a jeśli znajdą się chętni – to i poza granicami Polski). Projekt prowadzony jest od września 2020 do sierpnia 2021.

Zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020

„Żegnaj przedszkole, na szkołę nadszedł czas. Niech wspomnienia pozostaną, a do przodu biegnie czas…” Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały czas, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

Drodzy Rodzice naszych wspaniałych Przedszkolaków!

Czując w sobie ogromną potrzebę wspierania rozwoju naszych przedszkolaków przygotowałyśmy propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku. Wszystkie przygotowane propozycje są oczywiście tylko dla chętnych. Mamy nadzieję, że dzięki nim spędzicie miło, kreatywnie i przede wszystkim rodzinnie, wolny od obowiązków czas. Jeśli będziecie chcieli pochwalić się wykonanymi zadaniami lub pracami plastycznymi przynieście je do przedszkola. W rozwinięciu artykułu znajdą Państwo linki do zabaw i zadań.

Przygody przedszkolaków z dinozaurami…

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania tymi gadami w ostatnim tygodniu lutego. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy w przedszkolu wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. W trakcie zajęć przedszkolaki wykonały również ciastolinę. Celem zajęć było usprawnienie motoryki małej i dużej, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz napięcia mięśniowego, zmniejszenie stereotypii w obrębie rąk.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Przedszkolaki podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem w trakcie zimowych spacerów wsypują pokarm do karmników. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczną pt. „Ptaki w karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie karmników oraz wzięcie udziału w akcji ,,Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Eksperyment „GALAKTYKA W SŁOIKU”

6 marca 2020 r. przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych, obejmujących wiedzę o Układzie Słonecznym wykonały bardzo ciekawy eksperyment pt. „Galaktyka w słoiku". Piękne mieszanie się kolorów, brokatu oraz cekinów wprowadziło dzieci w magiczną atmosferę. Doświadczenie było świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. Jak widać na zdjęciach efekt był nieziemski.

Kosmiczna Sensoplastyka®

Panie wychowawczynie z grupy Biedronki i Muchomorki zaprosiły dzisiaj przedszkolaki w odległą, kosmiczną podróż. Podczas zajęć marki Sensoplastyka ® dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu wiedzy o kosmosie. Z pomocą produktów naturalnych wymalowały słońce oraz stworzyły żelatynowe, kolorowe planety, ćwicząc przy tym chwyt pęsetowy oraz doskonaląc umiejętności motoryki małej. Na zakończenie dzieci pracując w grupach stworzyły galaktykę, którą przeniosły na kartkę papieru.

1 2 3 12

Do góry