Aktualności

Drodzy Rodzice naszych wspaniałych Przedszkolaków!

Czując w sobie ogromną potrzebę wspierania rozwoju naszych przedszkolaków przygotowałyśmy propozycje zabaw i aktywności dla dzieci oraz materiały do samodzielnego wydruku. Wszystkie przygotowane propozycje są oczywiście tylko dla chętnych. Mamy nadzieję, że dzięki nim spędzicie miło, kreatywnie i przede wszystkim rodzinnie, wolny od obowiązków czas. Jeśli będziecie chcieli pochwalić się wykonanymi zadaniami lub pracami plastycznymi przynieście je do przedszkola. W rozwinięciu artykułu znajdą Państwo linki do zabaw i zadań.

Przygody przedszkolaków z dinozaurami…

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania tymi gadami w ostatnim tygodniu lutego. Aby nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy w przedszkolu wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. W trakcie zajęć przedszkolaki wykonały również ciastolinę. Celem zajęć było usprawnienie motoryki małej i dużej, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz napięcia mięśniowego, zmniejszenie stereotypii w obrębie rąk.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Przedszkolaki podczas jednych ze styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem w trakcie zimowych spacerów wsypują pokarm do karmników. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczną pt. „Ptaki w karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie karmników oraz wzięcie udziału w akcji ,,Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.

Eksperyment „GALAKTYKA W SŁOIKU”

6 marca 2020 r. przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych, obejmujących wiedzę o Układzie Słonecznym wykonały bardzo ciekawy eksperyment pt. „Galaktyka w słoiku". Piękne mieszanie się kolorów, brokatu oraz cekinów wprowadziło dzieci w magiczną atmosferę. Doświadczenie było świetnym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. Jak widać na zdjęciach efekt był nieziemski.

Kosmiczna Sensoplastyka®

Panie wychowawczynie z grupy Biedronki i Muchomorki zaprosiły dzisiaj przedszkolaki w odległą, kosmiczną podróż. Podczas zajęć marki Sensoplastyka ® dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu wiedzy o kosmosie. Z pomocą produktów naturalnych wymalowały słońce oraz stworzyły żelatynowe, kolorowe planety, ćwicząc przy tym chwyt pęsetowy oraz doskonaląc umiejętności motoryki małej. Na zakończenie dzieci pracując w grupach stworzyły galaktykę, którą przeniosły na kartkę papieru.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Przedszkolaki 21 lutego 2020 r. obchodziły „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieciaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, panie wymalowały na twarzach dzieci piękne czarne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: picie mleka z miseczki, malowanie na mleku kolorowymi barwnikami i płynem do naczyń. Przedszkolaki przy wspólnej kocich zabawach i piosenkach powtórzył części ciała.

Obchody Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów, łez i radości. Właśnie z tej okazji 7 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu mieliśmy wspaniałych gości. Dla kochanych Babć i Dziadziów dzieci przygotowały program artystyczny: mówiły wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia.

WSZĘDZIE BIAŁO… PRZEDSZKOLNA SENSOPLASTYKA®

W dniu dzisiejszym w przedszkolu odbyły się zajęcia marki Sensoplasytka®. Przygodę z sensoplastyką® dzieci rozpoczęły od zrobienia sensorycznych, zimowych butelek. Samodzielnie wybierały co ma się w nich znajdować: białe pomponiki, srebrne śnieżynki, biały lub niebieski brokat, świecące gwiazdki, itp. Na koniec wlewały wodę za pomocą kubeczka. Wykonanie zimowych butelek pozwoliło przedszkolakom rozwijać umiejętności motoryczne, współpracę obu rąk, a także chwyt pęsetowy. Następnie nadszedł czas na wykonanie z mąki ziemniaczanej i oleju sztucznego śniegu.

Warsztaty plastyczne w PAW- upominki dla Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka dlatego przedszkolaki rozpoczęły już przygotowania do tego wyjątkowego święta. Właśnie jesteśmy po wizycie u Pań z Pracowni Artystycznej Wrażliwości, które pomogły nam wykonać piękne podarunki dla naszych dziadków. Dzieci włożyły w nie całe swoje serduszka. Mamy nadzieje, że ramki ucieszą babcie i dziadków.

UROCZYSTE JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartek 19.12.2019 roku przedszkolaki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pod opieką swoich pań przygotowały uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków.

1 2 3 11

Do góry