KONKURS KULINARNY PT. : „ KULINARNE POTYCZKI”

Powiększ obraz

Konkurs ten podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap to cześć teoretyczna, którą przygotowała i poprowadziła p. Magdalena Pokrywa. Etap ten obejmował trzy zadania na platformie https://wordwall.net/pl przy użyciu tablicy multimedialnej takie jak: Quiz multimedialny, połącz w pary oraz odkryj karty. Pytania te obejmowały zakres materiału przewidziany na czas nauki w trzyletniej szkole branżowej I stopnia w zawodzie kucharz
|i dotyczyły między innymi takich działów jak: metody utrwalania żywności, grupy warzyw, dania i potrawy kuchni świata. Zadanie 4- karty pracy to pytania z działu- zioła i przyprawy. Zadanie 5- segregacja odpadów to zadanie z techniki i bezpieczeństwa z działu: zarządzanie odpadami w gastronomii.
Pierwszy etap konkursu przebiegł prawidłowo i w zaplanowanym czasie. W tej części bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy III- Hubert Jedziniak, który uzyskał 21 punktów.
Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do części praktycznej, który przygotowała
p. M. Lewandowska . Etap ten składał się z trzech zadań. Każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy i zadanie do wykonania. Uczniowie w trakcie tych konkurencji rozwijali swoje umiejętności praktyczne niezbędne w tym zawodzie oraz uczyli się współzawodnictwa.
Pierwsza konkurencja pt. : „ Kolorowe naleśniki” polegała na udekorowaniu
i wyekspediowaniu porcji naleśników korzystając z dostępnych produktów.
Konkurencja druga polegała na ubiciu piany z białka jaja kurzego na czas za pomocą trzepaczki. Ostatnia konkurencja w kulinarnych rozgrywkach- to pierogi ruskie. Uczniowie w czasie 10 minut mieli rozwałkować przygotowane wcześniej ciasto pierogowe, następnie ulepić cztery pierogi.
W części praktycznej zwycięzcą okazała się uczennica klasy II branżowej- Paulina Konieczna, która otrzymała 14 punktów na 16 możliwych.
Po zsumowaniu punktów z części teoretycznej i praktycznej punktacja przedstawiała się następująco:
I miejsce egzekwo : Paulina Konieczna i Hubert Jedziniak
II miejsce Damian Riedel
III miejsce Aurelia Żarkowska

Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu oraz Dyrekcji za wsparcie w postaci wspaniałych nagród książkowych.

Konkurs pt. : „Kulinarne potyczki” podobał się uczniom , a większości z nich, wiadomości
i umiejętności utrwalone podczas tych zajęć wykorzysta w przyszłości.

Konkurs sten okazał się ciekawą forma zajęć, która będzie kontynuowana.