Wycieczka zawodoznawcza do stolarni

Powiększ obraz

 

Dnia 28.10.2021r uczniowie klasy II i III branżowej kształcący się w zawodzie kucharz małej gastronomii w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mieli okazję zwiedzić zakład stolarski „Agwoj” w Jaworze, a także  poznać specyfikę pracy w tym zawodzie.

W trakcie zwiedzania zakładu stolarskiego, który jest firmą rodzinną  prowadzoną przez  p. Wojciecha i p. Agnieszkę Górskich nasi uczniowie mogli bliżej poznać a nawet spróbować swoich siła w zupełnie innym zawodzie. Uczniowie poznali maszyny i urządzenia takie jak: prasa mimośrodowa, piła formatowa, a także frezarka CNC. Chętni uczniowie mogli zamocować zawiasy, wywiercić otwory w materiale czy nałożyć nity.

W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się od pana Wojciecha, ile lat firma prosperuje na rynku, kto jest głównym odbiorcą oraz jak można założyć własną działalność gospodarczą. Pan Wojciech Górski  to przykład osoby, który swoją pasję i pracę łączy w jednym.

Dzięki takim wycieczkom oraz możliwościami spotkania i rozmowy z ciekawymi ludźmi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania różnymi zawodami, budują poczucie własnej wartości a także dowiadują się  jakie cechy charakteru cenią pracodawcy.

 

Organizatorzy: E. Aleksiuk, M. Lewandowska