JESIENNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE W INTERNACIE

Powiększ obraz

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych odbyły się w internacie jesienne warsztaty florystyczne, podczas których wychowankowie wykonywali okolicznościowe dekoracje nagrobne. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności i zainteresowań wychowanków oraz kształcenie potrzeby pamięci i szacunku dla osób, które odeszły już od nas na zawsze.

Na początku zajęć uczestnicy zapoznani zostali kolejnymi etapami wykonania kompozycji. Wychowawca zwrócił także uwagę na bezpieczeństwo podczas pracy, doradzał w doborze materiału roślinnego oraz elementów dekoracyjnych. Przy tworzeniu kompozycji uczniowie posługiwali się świeżymi gałązkami roślin zimozielonych, sztucznymi kwiatami oraz naturalnymi dodatkami w postaci szyszek, owoców dzikiej róży i katalpy. Wychowankowie wykazali się  kreatywnością i wyobraźnią. Swoje prace wykonywali z dużym zaangażowaniem i starannością. Pod  koniec zajęć zadbali także o porządek w pomieszczeniu, w którym pracowali.

Efektem działań wychowanków były piękne dekoracje związane z uroczystością Wszystkich Świętych. Każdy stroik okazał się niepowtarzalny, gdyż był stworzony przez każdego z wychowanków według własnego pomysłu.

Cieszy fakt, że uczniowie byli zainteresowani  warsztatami, pracowali w skupieniu i byli dumni z efektów swojej pracy. Jedna z kompozycji zrobiona została wspólnymi siłami. Uczniowie udekorowali nią grób żołnierzy walczących o wolną Polskę.

Zajęcia stały się nie tylko ciekawą formą spędzenia czasu wolnego, ale także przyczyniły się bo budowania samooceny wychowanków i ich wiary we własne możliwości.