ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Powiększ obraz

W środę 10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Dyrekcja, nauczyciele oraz cała społeczność uczniowska zgromadzili się w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej. Wszyscy ubrani w stroje galowe przyozdobione własnoręcznie wykonanymi biało – czerwonymi kotylionami.

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu tego właśnie dnia o godzinie 11:11. Po powitaniu i przedstawieniu krótkiej historii „Mazurka Dąbrowskiego” oraz rozgrzewce strun głosowych wszyscy zgromadzeni odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego. Zostało to utrwalone na poniższym filmie.

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny pt. „Polska – moja ojczyzna”, który zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej, branżowej oraz przysposabiającej do pracy. Uczennice oraz uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Program zakończył się zapaleniem symbolicznego znicza pamięci dla bohaterów narodowych.

Tegoroczne obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na długo pozostaną w naszej pamięci.