,,Jak Wojtek został strażakiem”- wychowankowie internatu z wizytą u Strażaków

Powiększ obraz

Dnia 16 maja wychowankowie naszego internatu  udali się z wizytą do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Po przybyciu na miejsce docelowe grupę przywitał kapitan Łukasz Fuławka, który opowiedział o pracy strażaka.  Wychowankowie dowiedzieli się, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach  i klęskach żywiołowych, ratują ludzi,  gdy zagraża im niebezpieczeństwo  i często narażają  własne życie, by ratować innych. Funkcjonariusze niejednokrotnie pomagają również zwierzętom.

Oprócz poznania tajników pracy strażaka wychowankowie zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwalili numery alarmowe do straży pożarnej.

Wielką radość sprawiło wychowankom mierzenie hełmu, oglądanie specjalistycznego wozu i sprzętu strażackiego, a także  próba lania wody wężem strażackim.

Jednym z celów wycieczki było przypomnienie i utrwalenie w jaki sposób należy dbać o własne bezpieczeństwo, aby każdy młody człowiek wiedział, pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego oraz jak zareagować, gdy w niebezpieczeństwie  jest ktoś inny. To ważne, aby  każdy człowiek wiedział, jak się zachować w sytuacji zagrożenia oraz gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić.

Opiekunowie i wychowankowie internatu bardzo dziękują Panu kapitanowi za  miłe przyjęcie w straży, poświecenie czasu na zajęcia z uczniami, prezentację specjalistycznego sprzętu strażackiego oraz rzetelne informacje na temat pożarnictwa i bezpieczeństwa.