DZIEŃ DZIECKA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W JAWORZE

Powiększ obraz

Jak co roku 1 czerwca świętowaliśmy  Dzień  Dziecka. Tegoroczna uroczystość odbywała się pod hasłem  „Dzień Dziecka, zdrowo
i niebanalnie”.   Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia filmów na temat  szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Następnie w klasach  przygotowaliśmy zdrowe drugie śniadanie
w formie kolorowych kanapek,  apetycznych sałatek i  owocowych szaszłyków.

Tego dnia uczniowie wraz z opiekunami  uczestniczyli w grach patrolowych, zajęciach sportowych i  innych zabawach mających na celu kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych. Nie zabrakło też zabaw plastycznych, puszczania baniek i tańców przy muzyce.

Zwieńczeniem  dnia był wspólny piknik, podczas którego dzieci ze smakiem zajadały przygotowane przez siebie drugie śniadanie, pyszne kiełbaski z grilla. W tym dniu nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku.

Niespodzianką dla wszystkich była wizyta pani Starosty Powiatu Jaworskiego Anety Kucharzyk wraz
z  dyrektor biura poselskiego Elżbiety Witek-poseł na sejm RP , Anetą Trelą i asystentką Teresą Mikielewicz. Miłym akcentem były prezenty  dla dzieci w postaci gier oraz słodyczy, za które bardzo dziękujemy.

Poczęstunek w formie grillowanych kiełbasek sponsorował Samorząd Uczniowski, prezenty i słodki poczęstunek oraz nagrody dla dzieci sponsorowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy panu Jerzemu Frydrych za świeże bułeczki i chlebek.

Organizacją całego dnia zajęły się panie Ewa Aleksiuk, Magdalena Dańczura
i Magdalena Pokrywa.