Aktualności

Dzień czekolady

12 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od czekoladowej pogadanki, rozwiązywania czekoladowych kart pracy, pracy plastycznej pt. „Czekolada”. Największą radość dzieciom sprawiła zabawa sensoplastyczna pt. „Czekoladowe błoto”. Dzieci bawiły się m.in. przy utworach ,,Chocolate”, ,,Czekolada, czekolada”,",Czeko, czeko, czekolada”. Na zakończenie tak słodkiego dnia przedszkolaki przygotowały czekoladowy deser z wafelków, kremu czekoladowego i kolorowych posypek, które następnie ze smakiem degustowały.

DZIEŃ DINOZAURA

Dnia 26 lutego dzieci z przedszkola przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. W grupach tego dnia dominował kolor zielony i opaski na znak obchodzenia tego „święta”. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały i czym się żywiły.

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Dnia 1 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się „Bal karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sal balowych wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać księżniczkę, kowbojkę, żabę, policjanta, piratów, Spider-Mana, Scooby-Doo, Batmana...

ZIMOWA PIOSENKA – I zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „W muzycznej Dolinie Smerfów – występy talentów”

26 stycznia 2021 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej. Tego dnia sala przedszkolaków z grupy I Smerfy zmieniła się w białą, śniegową krainę. Dekoracje, wystrój oraz stroje przedszkolaków w pełni pasowały do obchodzonych w tym dniu zajęć. Celem ogólnym prowadzonej innowacji pedagogicznej jest rozwijanie ekspresji muzycznej i ruchowej wychowanków. Tematem pierwszych zajęć była „Zimowa Piosenka”.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym wesołym dniu dzieci bawiły się m.in. maskotkami, kolorowymi piłeczkami i oglądały książeczki z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

ZABAWY Z CZARNYMI KOTAMI

W dniach 16 - 18 listopada 2020 r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły „Dzień Czarnego Kota”. W tych dniach przedszkolaki zamieniały się w małe kotki (ubrane na czarno). Każdego dnia utrwalaliśmy kocie zabawy i piosenki m.in. „My jesteśmy kotki dwa”, „Kotek Staś”, „Uparty kotek”, „Kotek Kłopotek”. W tych dniach przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych „KOCICH ZADANIACH” m.in.: – KOCIA MOWA, – KOCIA GIMNASTYKA, – KOCI SPRYT, – KOCI (NIE PECH), – KOCIE PSZYSMAKI, – KOCI WZROK, – KOCI PECH. Wspólne zabawy i śpiewanie piosenek dały dzieciom mnóstwo radości. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.

POMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

30.10.2020 r. w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy, wszystko było związane z tym pięknym kolorem, dlatego każdy przedszkolak miał na sobie założone coś pomarańczowego. W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, rozróżniały warzywa i owoce. Oczywiście, nie zabrakło też zabaw muzyczno - ruchowych z kolorem pomarańczowym.

JESIENNE SÓWKI – II zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „SensoSmyki”

Leśne przygody SensoSmyków Dnia 12.10.2020 r. przeprowadzone zostały drugie zajęcia w ramach projektu. Takie zajęcia mają na celu poznawanie świata przez dziecko za pomocą zmysłów: wzroku, węchu, smaku, słuchu i dotyku. Przedszkolaki rozpoczęły zajęcia od wspólnego przywitania do piosenki pt. „ Budzi się dzień”. Korzystając z obrazków, kolorowych ilustracji oraz darów jesieni wspólnie powtórzyliśmy ich nazwy. Przez słuchanie piosenek i zabawy muzyczno-ruchowe („Kasztanowy magik”, „Sowa”) ćwiczyliśmy orientację w schemacie własnego ciała.

1 2 3 12

Do góry