„Świetlica wita was,
Tu szybko mija czas.
Radosny uśmiech dzieci,
Jak ptak ku słońcu leci.
Na twarzach uśmiech promienny,
Dla nas jest zawsze bezcenny.
Więc przyjdź do naszej świetlicy,
Najweselszej w okolicy!”
Dysponujemy salami do zajęć i zabaw oraz stołówką. Nasze pomieszczenia urządzone są estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Wyposażone są w niezbędny sprzęt i pomoce do prawidłowego funkcjonowania Państwa dzieci. Przez okres 10 miesięcy wychowankowie w świetlicy szkolnej będą doświadczać mega przygody podczas zajęć pozalekcyjnych. Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją do wychowawców: p. Joanny Górskiej.
Założenia pracy świetlicy
Świetlica szkolna czynna jest
od poniedziałku do piątku
od 7.00 do 16.00.
Głównym zadaniem naszej świetlicy jest działalność dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcza. Celem tej działalności jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami, jak również po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku, odrabianie prac domowych.
Staramy się aby czas spędzony w naszej świetlicy sprzyjał rozwijaniu zainteresowań, nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współdziałania i współżycia w grupie, ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Poprzez dobór odpowiednich form pracy, metod aktywizujących , rozwijamy indywidualne zainteresowania i uzdolnienia uczniów.
W naszej świetlicy prowadzimy zajęcia:
- zajęcia kulinarne – promujące zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie, oraz naukę gotowania i pieczenia, dekorowania potraw .
- zajęcia artystyczne – do których zaliczamy zajęcia plastyczne, tj. malowanie, rysowanie, wydzieranki, modelowanie, pokazy sceniczne.
- zajęcia muzyczne – nauka piosenek, granie na instrumentach, nauka gry na pianinie.
- zajęcia relaksacyjne- joga- ćwiczenia dla ciała i umysłu.
- zajęcia taneczne – ćwiczenia rytmiczne, tańce.
- zajęcia czytelnicze– cykl zajęć w bibliotece.
- zajęcia plastyczne- metodą decupage
- zajęcia kulturalno-oświatowe – takie jak: spotkania i dyskusje , popołudnia ciekawej nauki i techniki, wystawy i pokazy.
- imprezy rozrywkowe: bale andrzejkowe, karnawałowe, konkursy z nagrodami, uroczystości urodzinowe, turnieje, ogniska.
- zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka, które obejmują czytanie książek, słuchanie audycji radiowych, oglądanie filmów ,wyświetlanie bajek, różnorodne rozrywki umysłowe, wycieczki, spacery.
Galeria